wersja testowa serwisu

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera niewinny. Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera niewinny. Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok
Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera niewinny

Sąd Rejonowy w Łęczycy uniewinnił Wójta Gminy Daszyna Zbigniewa Wojterę. Po 2,5 roku, nastąpił finał i ogłoszono wyrok.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy rzekomego braku zgłoszenia do opodatkowania gruntów pod prowadzenie działalności gospodarczej, w postaci eksploatacji kruszywa. Łącznie w sprawie zarzuty postawiono sześciu osobom. Postępowanie trwało 2,5 roku.

Wśród zarzutów, kierowanych pod adresem Wójta Gminy Daszyna, znalazły się między innymi: "jako osoba zajmująca się sprawami gospodarczymi (...) naraził finanse publiczne na uszczuplenie poprzez nienależną wypłatę kwoty podstawowej części wyrównawczej subwencji wypłaconej Gminie Daszyna w 2015 roku w łącznej wysokości 261 159,00 zł".

Wczoraj, Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok, w którym uniewinnił osoby od zarzucanych przez łęczycki Urząd Skarbowy rzekomych przestępstw.

- Ten wyrok, kolejny raz pokazuje, jak działa aparat państwa. Oskarżyć można każdego o wszystko, a postawienie zarzutów to jest kwestia chwili. Natomiast gdy dochodzi do próby udowodnienia winy i poparcia w faktach tak kuriozalnych zarzutów z jakimi mamy do czynienia w tej sprawie, okazuje się, że po zbadaniu sprawy przez Sąd, poddaniu dokładnej analizie dokumentów, nie popełniłem żadnego przestępstwa - mówi Wójt Gminy Daszyna, Zbigniew Wojtera.

- Cieszę się, że miałem możliwość udowodnienia, że jestem niewinny i Sąd to potwierdził - dodaje Wojtera.

Wojtera przez 2,5 roku musiał udowadniać, iż postawione zarzuty są nieprawdziwe.

- Zmarnowanego czasu, zdrowia i pieniędzy nie odda mi nikt. Na szczęście mam to za sobą... - kończy Wójt Gminy Daszyna.