wersja testowa serwisu

Wróciły tenisowe emocje w regionie. Kolejne podium Nadii Jasińskiej

7C0F4911-C8DD-47D0-AFD7-4187872D3837
Po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem wszelkich rozgrywek w sporcie młodzieżowym, w ostatni weekend na korty wrócili stęsknieni młodzi następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Niestety pogoda sprawia, że nie dane im było zagrać na kortach otwartych w majowym cieple i świecącym słońcu. Po raz kolejny zawodnicy musieli skorzystać z gościnnej, czterokortowej hali tenisowej i super obsługi w MOSiR Pabianice.

11-letnia Nadia Jasińska, zawodniczka MMKT – Łęczyca, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, po raz kolejny udowodniła, że gra ze starszymi, silniejszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami jej nie straszna i po kilku dobrych, wygranych meczach, dopiero w walce o finał, uległa 13-letniej Agacie Konarskiej z Warszawy, zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.

- Można śmiało powiedzieć, że kolejny niezły występ Nadii odbył się w dobrej, europejskiej rywalizacji, a tak zupełnie poważnie trzeba przyznać, że wiele meczów, zarówno dziewcząt jak i chłopców stało na bardzo wysokim poziomie. To dobry prognostyk na przyszłość, a dla młodzieży wspaniała motywacja, aby pójść drogą naszych gwiazd tenisa Igi i Huberta, którzy kilka lat temu grali w podobnych turniejach młodzieżowych na kortach w Łęczycy - mówi Grzegorz Jasiński z MMKT Łęczyca. - Reasumując, mimo miesięcznej przerwy w rywalizacji forma sportowa Nadii - zawodniczki MMKT Łęczyca nie uciekła, co z kolei wróży dobrze na cały, bogaty sezon letni, chyba wkrótce i wreszcie na prawdziwych kortach otwartych w słońcu i cieple.

Już za tydzień kolejne zmagania turniejowe – Nadia obiecuje, że znów mocno powalczy o kolejne wysokie lokaty i punkty rankingowe. Aktualnie w swojej kategorii U-12, plasuje się w czołowej 20, a w U-14 na 75 miejscu w Polsce. W obu rankingach PZT sklasyfikowanych jest prawie 500 dziewcząt.