wersja testowa serwisu

Wszystkie łęczyckie placówki kulturowe są otwarte

dom-kultury-leczyca

Wszystkie łęczyckie placówki kulturowe są już otwarte dla mieszkańców, w związku z czym można bezpośrednio korzystać z ich usług. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum zostały otwarte na początku maja. Najpóźniej do tego grona dołączył Dom Kultury, bowiem placówka ta została otwarta 1 czerwca.

Muzeum

Łęczyckie muzeum otwarte jest według harmonogramu sezonu turystycznego, tj.:
– od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00
– soboty i niedziele w godzinach 11:00 – 16:00

Przed wejściem na teren muzeum zwiedzający zobowiązani są do skorzystania z preparatów do dezynfekcji dłoni, które ustawione są przed wejściem, natomiast na terenie placówki należy stosować maseczki oraz rękawice ochronne.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu zwiedzania dostępne są pod linkiem – https://www.muzeumleczyca.pl/Otwarcie,5466,681

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Obecne godziny pracy biblioteki wyglądają następująco:
poniedziałek – 9.00 -18.00
wtorek – 9.00 -18.00
środa – 9.00 -18.00
czwartek – 9.00 -16.00
piątek – 9.00 -18.00
W sobotę biblioteka jest nieczynna

Korzystając z usług biblioteki pamiętajmy, aby stosować się do zasad bezpieczeństwa, tj. przed wejściem dezynfekować ręce oraz mieć założoną maseczkę ochronną.

Dom Kultury

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 19:30. Również względy bezpieczeństwa odgrywają tu pierwszorzędną rolę, więc pamiętajmy o dezynfekcji rąk oraz zakryciu twarzy.

Prowadzone przez Dom Kultury zajęcia odbywają się w małych grupach, których liczebność zależna jest od pomieszczenia i rodzaju zajęć. Ważną informacją jest fakt, że aby móc uczestniczyć w zajęciach, należy podpisać stosowne oświadczenie. Link do treści oświadczenia znajduje się tutaj – https://dkleczyca.pl/wracaja-zajecia/.

źródło: UM Łęczyca