Wszystko jasne. Wiemy, którzy zawodnicy MKLA Łęczyca wezmą udział w Mistrzostwach Polski

IMG_5896

Memoriał Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie był ostatnim sprawdzianem dla juniorów MKLA Łęczyca przed Mistrzostwami Polski. Zawodnicy dobrym występem potwierdzili swoją gotowość startową.

W biegu na 110 metrów przez płotki U-20 zwyciężył Jakub Florczak (15.25 s). W tej samej konkurencji U-18 na trzeciej pozycji uplasował się Dominik Bauer (16.02 s). Mateusz Grabski był pierwszy na 400 metrów przez płotki U-20 (56.39 s), a trzecie miejsce zajął Bartosz Subocz (58.69 s). W rywalizacji U-18 trzecie miejsce zajął Jakub Grabski (57.88 s).

Dobrze zaprezentowali się tyczkarze. Na drugiej pozycji zakończył rywalizację, z najlepszym wynikiem sezonu, Szymon Kłosiński (4.00 m). Trzeci był Krystian Nowakowski (3.80 m), szósty Bartosz Żemigała (3.70 m), a siódmy - Filip Dudka (3.50 m).

W trójskoku kobiet druga była Martyna Tomes (10.87 m), a Dominik Nowakowski zajął trzecie miejsce w konkursie mężczyzn (12.76 m). Oboje ustanowili najlepsze wyniki sezonu.

Ostatecznie kwalifikacje uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski, które już w tym tygodniu odbędą się w Radomiu uzyskało ośmiu reprezentantów MKLA Łęczyca. To druga pod względem liczebności, po Aleksandrowie Łódzkim, reprezentacja województwa łódzkiego.