wersja testowa serwisu

Wtargnął do domu i zadał kilka ciosów nożem śpiącemu mężczyźnie. Agresor zaatakował, bo był zazdrosny o partnerkę

Wtargnął do domu i zadał kilka ciosów nożem śpiącemu mężczyźnie. Agresor zaatakował, bo był zazdrosny o partnerkę
fot. KPP w Łęczycy

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 46–letni mężczyzna z powiatu zgierskiego podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Agresor zaatakował 54-latka, zadając mu kilka ciosów nożem. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia około godziny 21:00 na terenie jednej z miejscowości w gminie Łęczyca. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 46-latek wtargnął do mieszkania 54-latka. Tam śpiącego mężczyznę zaatakował nożem, zadając mu kilka, na szczęście niegroźnych ciosów. Po tym, jak powstrzymali go inni domownicy uciekł z miejsca.

- Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności tego zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania agresora. Wszystko wskazywało, że jest to mieszkaniec powiatu zgierskiego.

Rankiem, 19 kwietnia śledczy z łęczyckiej komendy namierzyli i zatrzymali 46-latka na terenie jednej z miejscowości w gminie Ozorków.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń zaatakował on swoją ofiarę z zazdrości o 42-letnią partnerkę - dodaje rzecznik prasowy łęczyckiej policji. - Następnego dnia usłyszał zarzut dotyczący spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 46-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.