wersja testowa serwisu

Wygrana Lotnika Łęczyca w pierwszy sparingu. Poznaliśmy nowych zawodników

IMG_080_20210902-104717_1

Przedstawiciel II Ligi Siatkówki Mężczyzn (grupa I) - SPS Konspol Słupca był pierwszym sparingowym rywalem Lotnika Łęczyca podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Podopieczni Piotra Janiaka wgrali 3:2.

Jeszcze przed rozegraniem spotkania, trenerzy obu zespołów ustalili, że zostanie rozegranych pięć setów.  W sparingu trener MMKS Lotnik Łęczyca, Piotr Janiak sprawdził formę wszystkich swoich zawodników. Wszystkie sety, oprócz czwartego, były bardzo wyrównane. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i, jak podkreśla Prezes Lotnika, Robert Łukasiewicz, wyjściowa szóstka w rozgrywkach ligowych pozostaje sprawą otwartą.

W porównaniu z poprzednim sezonem w Lotniku Łęczyca doszło dp, można powiedzieć, kosmetycznych zmian w składzie. W kolejnym sezonie zagrają: Piotr Janiak (grający trener) Adrian Bartczak. Tobiasz Klimczak, Maciej Kiciak, Sebastian Bartecki, Adam Staniszewski, Sebastian Ślósarz, Adam Pawlikowski, Brajan Kaczmarek, Krystian Maciejek, Dominik Leszczyński, Tomasz Burbul. 

- Nowymi zawodnikami w naszej drużynie będą Przemysław Bulak (rozgrywający) i Olgierd Strzelczyk (przyjmujący), który w poprzednim sezonie reprezentowali drużynę LUKS Dobroń. Wraca również do gry nasz wychowanek Łukasz Głowacki - informuje ELE24 Robert Łukasiewicz.

W najbliższym czasie łęczycanie mają rozegrać kolejne mecze kontrolne. W środę, 8 września planowany jest kolejny sparing w Słupcy. Trzy dni później Lotnik uda się do Wilczyna, gdzie weźmie udział w turnieju towarzyskim, w którym wystąpią także: Wilki Wilczyn, WKS Wieluń. W kolejnych terminach planowane są także spotkania z Kasztelanem Rozprza oraz Volley Team Żychlin, ale nie ustalono jest dokładnych dat meczów.

- Jesteśmy również po wstępnych rozmowach z zarządem Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi i wszystko wskazuje na to, że umowa o współpracy zostanie przedłużona na kolejny sezon, ale co do szczegółów musimy jeszcze chwile poczekać - zaznacza Prezes Lotnika.

SPS Konspol Słupca – Lotnik Łęczyca 2:3 (22:25, 22:25, 25:22, 25:15, 27:29)

Zobacz zdjęcia: