wersja testowa serwisu

Wyjątkowy serwis internetowy poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku

second-world-war-4530124_960_720

Biuro Programu "Niepodległa" wspólnie z Polskim Radiem S.A. przygotowały wyjątkowy serwis internetowy poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku. W informacji  przesłanej przez Biuro czytamy m.in. " Przygotowany w formie nowoczesnej encyklopedii multimedialnej portal nie tylko opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej, ale przede wszystkim pokazuje życie Polaków, istotne wydarzenia, fakty i postaci tamtego okresu."

Dodajmy, że serwis internetowy bitwa1920.gov.pl został opracowany wspólnie z historykami i specjalistami Polskiego Radia. Za wartość merytoryczną portalu odpowiada prof. Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wystawa to nie jedyny projekt Biura Programu "Niepodległa" realizowany w związku z obchodami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Istnieje możliwość pobrania tematycznej wystawy "Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa" ze strony https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/bitwa-warszawska-stulecia-zwyciestwa-bezplatna-wystawa-do-pobrania/.

Przypominamy także, że do 15 sierpnia 2020 r. trwa konkurs literacki "1920", którego celem jest stworzenie literackiej panoramy tamtych niezwykłych czasów, a od 17 kwietnia br. ruszył cykl historyczny poświęcony wojnie polsko-bolszewickiej pt. "Wiktoria 1920" - zapiski z czasów wojny, gdzie publikowane są materiały pokazujące jak wyglądały kolejne tygodnie 1920 roku.

Wszystkich zainteresowanych Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do czytania i korzystania z udostępnionych materiałów publikowanych na stronach internetowych instytucji samorządowych, a także w lokalnej prasie.

                                                                                                                                             Anna Stolarczyk