wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Wypadek na autostradzie A2, dachował bus. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych

Wypadek na autostradzie A2, dachował bus. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych
fot. OSP Łyszkowice

Duże utrudnienia występują na autostradzie A2 w powiecie łowickim. To skutek wypadku, do którego doszło około godziny 18:00.

Kilka minut po godzinie 18:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A2. W okolicach miejscowości Dzierzgówek doszło do dachowania samochodu typu bus.

Z pierwszych informacji przekazywanych przez strażaków wynikało, że poszkodowanych jest przynajmniej pięć osób. Policjanci dodali, że jest też ofiara śmiertelna. 

- Kierujący busem, jadąc na Warszawę, stracił panowanie nad pojazdem, auto przebiło bariery rozdzielające jezdnie i dachowało - czytamy w krótkim komunikacie policji. - Na miejscu działają służby ratunkowe. Jedna osoba nie żyje, są też ranni. Zablokowana jest autostrada A2 na Poznań. Policjanci kierują ruch na Żyrardów - Skierniewice.

Konieczny był przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poza tym na miejscu pracują Zespoły Ratownictwa Medycznego i siedem zastępów straży pożarnej.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 22:00.

Aktualizacja: 
...

ELC24 - Wiadomości Łowicz - Wiadomości - Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Policja wydała komunikat