wersja testowa serwisu

Wypadek na wojewódzkiej "702". Czołowe zderzenie aut, dwie osoby trafiły do szpitala

261-125732
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (3 lutego) około godziny 7:00. Na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Krzyszkowice zderzyły się dwie osobówki. Dwoje pasażerów trafiło do szpitala. 

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 40-letni kierowca Forda, jadąc w kierunku Zgierza, na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania i czołowo zderzył się z Oplem Astrą, którego 73-letni kierowca wraz z pasażerką jechał w stronę Piątku.

- W wyniku zdarzenia rannych zostało dwoje pasażerów z Forda, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala. Kierowcy aut byli trzeźwi - informują łęczyccy policjanci. - Na skutek zderzenia osobówek pas ruchu w kierunku Piątku był zablokowany, ruch odbywał się wahadłowo. Dokładne przyczyny tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy łęczyckiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Pamiętajmy, że wyprzedzanie jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze. Przed jego podjęciem kierowca powinien zachować szczególna ostrożność, tak aby nikomu nie utrudnić jazdy, czy zmusić do zmiany kierunku bądź zatrzymania. Niewłaściwe wyprzedzanie prowadzi do poważnych w skutkach wypadków. Dlatego apelujemy o stosowanie się do przepisów, znaków drogowych oraz o zdjęcie nogi z gazu, zwłaszcza przy tak zmiennych warunkach jakie teraz panują na jezdniach.