Wysoka forma i dobre wyniki lekkoatletów MKLA Łęczyca w Płocku

IMG_6074
Wysoką formę zaprezentowali, startujący bezpośrednio po zgrupowaniach wakacyjnych, w I Memoriale Marka Zarychty w Płocku lekkoatleci MKLA Łęczyca.

W biegu na 400 metrów przez płotki U-18 zwyciężył Jakub Grabski (57.41 s). W zmaganiach płotkarzy U-20 czwarte miejsce zajął Mateusz Grabski (57.64 s), piąty był Bartosz Subocz (58.05 s). Wszyscy poprawili rekordy życiowe.

Na dystansie 110 metrów przez płotki U-18 na drugiej pozycji uplasował się Dominik Bauer (16.27 s), w starszej grupie U-20 na tej samej pozycji ukończył bieg Adam Jaśkiewicz (16.84 s - rekord życiowy). Trzecie miejsce w skoku w dal zajął Dominik Nowakowski (6.05 m), czwarty był Mikołaj Szczęsny (5.73 m - rekord życiowy).

W pchnięciu kulą 3 kg dziewcząt U-18 drugą lokatę zajęła Katarzyna Różańska (11.10 m), pierwszy w konkursie kuli U-16 był Krzysztof Lewiński (10.14 m), a w rywalizacji seniorów na drugiej pozycji ukończył zawody Maciej Wawrzyniak (12.47 m).

Do sympatycznego spotkania pokoleń doszło w konkursie skoku wzwyż. Obok młodych zawodników wystąpił wychowanek MKLA, Olimpijczyk z Aten - Robert Wolski. Aktualny Mistrz Świata Weteranów U-35 popisał się bardzo dobrą formą, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 2.06 m. Zwyciężył aktualny mistrz Polski Norbert Kobielski z najlepszym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - 2.28 m. Z łęczycan najlepsi byli Mikołaj Szczęsny [181 cm] i Hubert Woźniak [171 cm - rekord życiowy].