Wysokie loty Filipa Dudki. Uzyskał najlepszy wynik w kraju

Wysoką formą popisał się podczas II Mityngu Kwalifikacyjnego Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Filip Dudka.

Zawodnik MKLA Łęczyca zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce z rekordem życiowym (3.50 m). To aktualnie najlepszy rezultat w Polsce rocznika 2006. W tej samej konkurencji czwarty był Eryk Sewiło (3.10 m).

Bardzo dobrze zaprezentowali się płotkarze w biegu na 110 m przez płotki. W rywalizacji rocznika U-20 zwyciężył Jakub Florczak (14.75 s), przed Adamem Jaśkiewiczem (16.98 s). Drugą lokatę w zmaganiach juniorów młodszych (U-18) zajął Eryk Sewiło (17.29 s), a trzeci był Mikołaj Szczęsny (17.35 s). Natalia Bieniak na czwartej pozycji ukończyła bieg na 80 m przez płotki U-16 (14.25 s).

Dobre przygotowanie do sezonu potwierdzili sprinterzy startujący na 400 m. Mateusz Grabski zajął piątą lokatę (51.76 s), Bartłomiej Subocz był szósty (51.99 s), a Jakub Grabski ósmy (52.76 s).

Na podkreślenie zasługuje fakt że wszyscy startujący zawodnicy MKLA poprawili rekordy życiowe.