Najważniejsze wideo w ele24
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo27 171 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Ozorków

Dożynki Gminy Ozorków

Liczba osób, które zobaczyły to wideo24 029 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Grabów

Dożynki Gminy Grabów

Liczba osób, które zobaczyły to wideo21 419 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo315 143 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo106 669 wyświetlenia
 
Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo30 178 wyświetlenia
 
Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 497 wyświetlenia
 
95 lat Sokolnik Lasu

95 lat Sokolnik Lasu

Liczba osób, które zobaczyły to wideo16 254 wyświetlenia
 
Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo16 281 wyświetlenia
 
60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo16 553 wyświetlenia
 
Dzień Nowalijki w Piątku

Dzień Nowalijki w Piątku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 039 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 662 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka - atrakcje dla najmłodszych

Dzień Dziecka - atrakcje dla najmłodszych

Liczba osób, które zobaczyły to wideo16 720 wyświetlenia
 
Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo131 928 wyświetlenia
 
Żłobek Miejski w Łęczycy oficjalnie otwarty!

Żłobek Miejski w Łęczycy oficjalnie otwarty!

Liczba osób, które zobaczyły to wideo15 441 wyświetlenia
 
875-lecie gminy Góra św. Małgorzaty

875-lecie gminy Góra św. Małgorzaty

Liczba osób, które zobaczyły to wideo18 803 wyświetlenia
 
Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Liczba osób, które zobaczyły to wideo45 337 wyświetlenia
 
W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo174 266 wyświetlenia
 
Święto Palanta w Grabowie

Święto Palanta w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 719 wyświetlenia
 
Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 020 wyświetlenia
 
Powiat poddębicki będzie miał 11 km dróg do końca 2025

Powiat poddębicki będzie miał 11 km dróg do końca 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo28 616 wyświetlenia
 
Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 582 wyświetlenia
 
Żłobek w Grabowie oficjalnie otwarty

Żłobek w Grabowie oficjalnie otwarty

Liczba osób, które zobaczyły to wideo24 526 wyświetlenia

XVI Obchody Dnia Świętego Huberta – Ekologiczny Hubertus Łęczycki już w tę sobotę

hubertus1

Tradycja obchodów Dnia Św. Huberta jest bardzo długa i sięga kilka wieków wstecz. Aby tradycji stało się zadość również na Ziemi Łęczyckiej postanowiono tę tradycje pokazać szerszym odbiorcom i w dniu 5 października 2024 roku zaplanowano wiele atrakcji związanych z tym świętem. Do niedawna tradycja obchodów Dnia Św. Huberta była kultywowana tylko w ścisłym gronie osób zainteresowanych jeździectwem i myślistwem.

Koła łowieckie z terenu Powiatu Łęczyckiego oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy już po raz szesnasty zapraszają do udziału w Łęczyckim Hubertusie gości z całego kraju: myśliwych, leśników, hodowców i właścicieli psów myśliwskich, przedstawicieli mediów, reprezentujących kynologię i sympatyków myślistwa, leśnictwa oraz muzyki myśliwskiej.

Wszyscy mogą poczuć podniosły charakter uroczystości. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi, to wyjątkowe święto może uzyskać ciekawy charakter i oprawę, godną wielowiekowej tradycji. Pięknym i najważniejszym elementem obchodów dnia Św. Huberta jest Msza Hubertowska, odprawiana w zabytkowym Kościele Ojców Bernardynów w Łęczycy. Uczestnikami Mszy Hubertowskiej są myśliwi z pocztami sztandarowymi, rodziny myśliwych, a także leśnicy, okręgowe władze łowieckie oraz władze państwowe, samorządowe i mieszkańcy Powiatu Łęczyckiego. Po mszy św. wszyscy jej uczestnicy przejdą prowadzeni przez orkiestrę dętą z Łęki korowodem na Plac T. Kościuszki.

Podczas Dnia Św. Huberta w Łęczycy nie odbywają się polowania i nie ma także pokotu. W czasie prezentacji omawiana jest problematyka ekologiczna Podkreślana jest rola myśliwych w gospodarowaniu w ekosystemach. W festynie licznie uczestniczą również uczniowie ze szkół Powiatu Łęczyckiego. W trakcie w/w wydarzenia odbędzie się również konkurs kulinarny pn. „Królewski Pasztet "oraz degustacja potraw takich jak: żurek i bigos przygotowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łęczycy.

Licznie prezentowane będą też stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z możliwością degustacji regionalnych przysmaków, również będą stoiska z rękodziełem i inne tematycznie związane z myślistwem, leśnictwem, kynologią.

Podczas trwania obchodów Św. Huberta w Łęczycy, można będzie posłuchać muzyki myśliwskiej, wykonywanej przez zespół sygnalistów „Hubertusy" z terenu Powiatu Łęczyckiego. Będzie można obejrzeć emisję filmu przyrodniczego Pana Grzegorza Sawickiego pt. „Czy znasz Dolinę Bzury?". Odbędą się także pokazy ras psów myśliwskich. Będzie można wziąć udział w warsztatach m.in.: ekologicznych, pszczelarskich.

Ziemia Łęczycka to miejsce o wielowiekowej bogatej historii, owianej legendami o Borucie, z wieloma urokliwymi miejscami, które warte są zobaczenia. Polska kultura łowiecka jest ważnym elementem naszej kultury narodowej, dlatego tez zachęcamy do uczestniczenia w naszym wyjątkowym Hubertusie, a także do odwiedzania pięknych zabytków Ziemi Łęczyckiej.

Zapraszamy do licznego udziału w ,,XVI Ekologicznym Hubertusie Łęczyckim". Dla uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

tekst i plakat: Starostwo Powiatowe w Łęczycy