wersja testowa serwisu

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w gminie Witonia

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Od 26 maja do 1 czerwca 2021 roku miała miejsce jubileuszowa edycja XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Lubimy czytać polskich autorów!".

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia wspólnie z przedszkolakami z grup „Pszczółki" i „Sówki" ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni w maju zainicjowała akcję głośnego czytania. Tym samym włączyła się w kampanię Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom. W trakcie czytań online zaprezentowano teksty polskich autorów. Były to: „Wierszyki przedszkolaka", „ Dobre wychowanie wierszem", „Polscy poeci dzieciom".

Kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom" od 2001 roku prowadzi nieprzerwanie Fundacja ABCXXI. Dzięki tysiącom liderów – wolontariuszy, propagujących na co dzień regularne czytanie w domu i w szkole – oraz partnerom, którzy wspierają fundację finansowo i promocyjnie, podnoszona jest świadomość społeczna dotycząca roli czytania w rozwoju dziecka.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia bardzo dziękuje Paniom nauczycielkom wychowania przedszkolnego za pomoc w zorganizowaniu czytania online.

Pamiętajmy, że wspólne czytanie to wielka przyjemność, a „miłość do książek jest prezentem na całe życie!".