wersja testowa serwisu

Z ostatniej chwili: Pożar na terenie zakładu chemicznego w Brużyczce Małej

Z ostatniej chwili: Pożar na terenie zakładu chemicznego w Brużyczce Małej
fot. OSP w Aleksandrowie Łódzkim

Kilkanaście zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do miejscowości Brużyczka Mała (gm. Aleksandrów Łódzki), gdzie doszło do pożaru.

W piątek, 10 kwietnia kilka minut przed godziną 11:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu chemicznego w Brużyczce Małej.

Jak podaje dyspozytor KP PSP w Zgierzu, ogień pojawił się na składowisku półproduktów. Zakład mieści się obok wysypiska śmieci.

Na miejsce zadysponowano szesnaście zastępów straży pożarnej oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego i Grupę Operacyjną LKW.

Aktualizacja:

...

AKTUALIZACJA: Pożar w Brużyczce Małej. 16 jednostek straży pożarnej na miejscu - Wiadomości - EZG24 - Wiadomości Zgierz - Dołącz do największej sieci serwisów informacyjnych!

Dziś, kilka minut przed godziną 11, do zgierskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące widocznego ognia i kłębów dymu na terenie zakładu chemicznego w Brużyczce Małej. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo składowiska odpadów, na miejsce zadysponowa