wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Z ulicy Łódzkiej można już wjechać w rondo „Solidarności"

dsc6848-1590141822
fot. UM Piotrków Trybunalski

Z ulicy Łódzkiej można już wjechać w rondo „Solidarności". Wykonana inwestycja będzie mieć szczególne znaczenie po zakończeniu przebudowy ul. Wojska Polskiego. Prace na tzw. „starej Łódzkiej" polegały na wykonaniu łącznika istniejącej drogi z rondem „Solidarności". Oprócz samej jezdni wykonano także chodnik. W piątkowy (22.05) poranek odbył się oficjalny odbiór zakończonej inwestycji, po czym oddano drogę do ruchu.

- Połączenie ul. Łódzkiej z rondem Solidarności to bardzo ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego w centrum miasta. Wielu kierowcom w przyszłości pozwoli to na ominięcie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Wojska Polskiego i dojazd bezpośrednio do ulic Łódzkiej i Wysokiej – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Zakończenie tej inwestycji przez najbliższe tygodnie pozwoli obsłużyć układ komunikacyjny w rejonie ulic: Żabiej i Przeskok, ale udrożnienie ulicy Łódzkiej to również ważna inwestycja w związku z trwającą modernizacją ulicy Wojska Polskiego.

Po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego, od wiaduktu kolejowego do ul. Polnej, przez ul. Łódzką prowadzić będzie objazd podczas wykonywania drugiego etapu modernizacji Wojska Polskiego, od ul. Polnej do al. Armii Krajowej.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Zobacz zdjęcia: