wersja testowa serwisu

Za kierownicą z promilami i bez uprawnień. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

policja---napis

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę aut z promilami i bez uprawnień. W organizmie 37-letniego kierowcy Mazdy było ponad półtora promila alkoholu a dwa promile miał 36-latek, który kierował mercedesem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

15 maja 2021 roku około godziny 20.20 w miejscowości Leszcze policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Kiedy mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 37-letniego kierowcy okazało się, że w jego organizmie jest ponad półtora promila alkoholu. Kilka godzin później inny patrol „drogówki" na terenie Witoni skontrolował osobowego mercedesa. Autem kierował 36-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego a w jego organizmie były dwa promile alkoholu. Jak się okazało nieodpowiedzialni kierowcy nie posiadali uprawnień do poruszania się pojazdami. Po za wysoką karą grzywny za wykroczenie teraz poniosą konsekwencję prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest między innymi karą do 2 lat pozbawienia wolności,

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym. Dlatego policjanci nadal będą prowadzić intensywne działania zmierzające do eliminowania uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KPP w Łęczycy