wersja testowa serwisu

Za nami Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

IMG_7008
fot. MKLA Łęczyca

Piękna pogoda towarzyszyła odbywającym się na orliku lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy Mistrzostwom Powiatu Łęczyckiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.

Zawody podzielone były na dwie kategorie wiekowe - grupy dzieci starszych w roczniku (2009-2011) i młodzików (2007-2008). Program zawodów, ze względu na okres pandemii, został skrócony i uproszczony. W sportowych zmaganiach wzięły udział liczne reprezentacje Szkoły Podstawowej w Grabowie, Szkoły nr 1 i 4 w Łęczycy.

Najlepszą zawodniczką imprezy, według tabel wielobojowych, została uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy Maria Czarnecka za bardzo dobry wynik w pchnięciu kulą w kategorii młodzików (9.82 m). Wśród chłopców zwyciężył Filip Suski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy za skok w dal dzieci starszych (4,75 m).

Filip Suski zwyciężył także w skoku wzwyż (140 cm). Maja Andrysiak (SP1) była najlepsza w skoku wzwyż dzieci starszych (125 cm) i skoku w dal (3.71 m). Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Wiktoria Idczak (SP4), która była najlepsza wśród młodziczek w biegu na 60 m przez płotki (10.43 s) i skoku w dal (4.02 m).

Uczeń tej samej szkoły - Dorian Zuchniewicz zwyciężył w skoku w dal młodzików (4.70 m) oraz skoku wzwyż (155 cm). Bardzo dobrze zaprezentowała się pierwsza na mecie biegu na 60 m, uczennica z Grabowa - Oliwia Michałowska (9.75 s) i reprezentujący SP1 w pchnięciu kulą Wiktor Głodek (9.79 m).

Bardzo dobrą atmosferę na zawodach, oprócz pięknej pogody, zapewniała liczna grupa rodziców, która radośnie dopingowała wszystkich uczestników sportowych zmagań.

Wyniki Zawodów - Dzieci Starsze

bieg na 60 m dziewcząt
1 miejsce - Martyna Sobalczyk - SP1 - 10.10 s
2 miejsce - Julia Jabłońska - SP Grabów - 10.11 s
3 miejsce - Uliana Maliarz - SP Grabów - 10.14 s

bieg na 60 m chłopców
1 miejsce - Oliwer Bauer - SP Grabów - 9.40 s
2 miejsce - Marcel Pawlak - SP1 - 9.44 s
3 miejsce - Jakub Karolak - SP1 - 9.49 s

skok wzwyż dziewcząt
1 miejsce - Maja Andrysiak - SP1 - 125 cm
2 miejsce - Zuzanna Andrysiak - SP1 - 110 cm
3 miejsce - Sandra Nawerska - SP1 - 100 cm

skok wzwyż chłopców
1 miejsce - Filip Suski - SP1 - 140 cm
2 miejsce - Miłosz Dudka - SP 1 - 125 cm
3 miejsce - Marcel Voss - SP 1 - 120 cm

skok w dal dziewcząt
1 miejsce - Maja Andrysiak - SP1 - 3.71 m
2 miejsce - Martyna Sobalczyk - SP1 - 3.45 m
3 miejsce - Zuzanna Biłas - SP 1 - 3.34 m

skok w dal chłopców
1 miejsce - Filip Suski - SP1 - 4.75 m
2 miejsce - Jakub Wroniecki - SP 4 - 4.06 m
3 miejsce - Marcel Voss - SP1 - 4.03 m

piłka palantowa dziewcząt
1 miejsce - Lena Kłopecka - SP Grabów - 12.70 m
2 miejsce - Lila Laskowska - SP4 - 9.80 m

piłka palantowa chłopców
1 miejsce - Dawid Czerniak - SP4 - 39.80 m
2 miejsce - Jakub Wroniecki - SP4 - 36.90 m
3 miejsce - Gracjan Andrysiak - SP4 - 36.20 m

Wyniki Zawodów - Młodzicy

bieg na 60 m dziewcząt
1 miejsce - Oliwia Michałowska - SP Grabów - 9.75 s
2 miejsce - Gabriela Dobrowolska - SP1 - 9.79 s
3 miejsce - Maja Rybarczyk - SP4 - 9.82 s

bieg na 60 m chłopców
1 miejsce - Jonasz Jabłoński - SP1 - 8.81 s
2 miejsce - Krzysztof Domański - SP Grabów - 8.65 s
3 miejsce - Franciszek Mroczkowski - SP4 - 8.83 s

bieg na 60 przez płotki dziewcząt
1 miejsce - Wiktoria Idczak - SP 4 - 10.43 s
2 miejsce - Amelia Szczypińska - SP 4 - 12.69 s
3 miejsce - Oliwia Kucharczyk - SP4 - 13.06 s

skok wzwyż chłopców
1 miejsce - Dorian Zuchniewicz - SP4 - 155 cm
2 miejsce - Wiktor Głodek - SP1 - 135 cm

skok w dal chłopców
1 miejsce - Dorian Zuchniewicz - SP4 - 4.70 m
2 miejsce - Franciszek Mroczkowski - SP4 - 4.62 m
3 miejsce - Jonasz Jabłoński - SP1 - 4.54 m

pchnięcie kulą dziewcząt
1 miejsce - Maria Czarnecka - SP4 - 9.82 m
2 miejsce - Gabriela Mieczkowska - SP4 - 7.48 m
3 miejsce - Oliwia Kucharczyk - SP4 - 5.32 m

pchnięcie kulą chłopców
1 miejsce - Wiktor Głodek - SP1 - 9.79 m
2 miejsce - Piotr Milewski - SP4 - 6.10 m

Zobacz zdjęcia: