wersja testowa serwisu

Za nami Noc Muzeów w Opocznie. Zobacz zdjęcia

DSC_7762
fot. Muzeum Regionalne w Opocznie

Dużo osób uczestniczyło w Nocy Muzeów w Opocznie. W tak dużej frekwencji nie przeszkodziła nawet trwająca jeszcze pandemia i związane z nią utrudnienia.

Pośród atrakcji tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów znalazło się zwiedzanie wystaw stałych opoczyńskiego Muzeum, zwiedzanie wystawy czasowej „Ptaki i ssaki Polski" ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego, która cieszyła się największym zainteresowaniem zwłaszcza wśród naszych najmłodszych gości, czy projekcja filmów historycznych i etnograficznych dotyczących oczywiście historii i kultury regionu opoczyńskiego, w tym materiałów zrealizowanych przy współpracy z TVP Historia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wydawnictw regionalnych Muzeum Regionalnego w Opocznie, pośród których znalazły się zarówno publikacje książkowe jak i płyty CD z tradycyjną opoczyńską muzyką ludową. Powodzenie miał tez kącik z bezpłatną prasą historyczną i regionalną. Na ekspozycji etnograficznej można było z kolei zaopatrzyć się w rękodzieło ludowe sprzedawane przez nasze twórczynie.

źródło: Muzeum Regionalne w Opocznie

Zobacz zdjęcia: