Za nami pierwszy koncert rekrutacyjny w Państwowej Szkole Muzycznej w Łęczycy

K7
fot. PSM I i II st. w Kutnie, Filia w Łęczycy

W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Kutnie, Filia w Łęczycy odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów rekrutacyjnych dla szkół i przedszkoli. Na pierwszy koncert zostali zaproszeni uczniowie SP nr 3 z Łęczycy i SP nr 4 z Ozorkowa. 

Uczniowie Szkoły Muzycznej zaprezentowali wiele instrumentów, na których uczą się na co dzień: fortepian, akordeon, skrzypce, gitarę, wiolonczelę, trąbkę, flet, klarnet, tubę i perkusję. Publiczność reagowała bardzo spontanicznie i nagradzała wszystkich wykonawców gromkimi brawami. W drugiej części wystąpił zespół nauczycieli, który zaprezentował słynne tematy muzyki filmowej, m. in. z takich filmów jak „Piraci z Karaibów" czy „James Bond". Wszystkie melodie były doskonale rozpoznawane przez publiczność. 

Ogromnym zaciekawieniem cieszyło się również zorganizowane na sam koniec jam session - wspólne muzykowanie z publicznością. Rozdano wiele drobnych instrumentów perkusyjnych (tzw. przeszkadzajki - klawesy, marakasy, tamburyna, kastaniety, pudełka akustyczne, shakery, bembenki itp) i rozpoczęła się wspólna zabawa muzyczna, do której ochoczo przystąpiły prawie wszystkie dzieci z publiczności. To była ogromna przepełniona radością orkiestra, w której wziął udział również zespół nauczycieli, akompaniując na takich instrumentach jak: fortepian, gitara elektryczna, skrzypce, akordeon, tuba, congi, zaś na zestawie perkusyjnym grał Antek - uczeń szkoły muzycznej. Cały koncert poprowadziła Pani Katarzyna Herbich. 

Nabór do Szkoły Muzycznej w Łęczycy odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2023 w godz. 15:00 - 19:00 w siedzibie szkoły.

Zobacz zdjęcia: