Za nami Piknik Województwa Łódzkiego w Tumie. To pierwsze takie wydarzenie w sezonie wiosenno-letnim

Za nami Piknik Województwa Łódzkiego w Tumie. To pierwsze takie wydarzenie w sezonie wiosenno-letnim

W miniony piątek (22 kwietnia) w Tumie (gm. Góra Św. Małgorzaty) odbył się Piknik Województwa Łódzkiego - Historia z Funduszami Europejskimi.

Podczas Pikniku na odwiedzających czekało wiele atrakcji: animacje i zabawy dla dzieci, gra terenowa, poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich, występy lokalnych zespołów. Na odwiedzających czekały także średniowieczni rycerze, walki i pokazy walk, średniowieczna wioska. W wiosce rzemieślnika toczyło się życie słowiańskich mieszkańców, zaprezentowano rzemiosła dawne, osadzone w realiach epoki.

Odwiedzający zobaczyli m.in. warsztat powroźnika z możliwością ukręcenia liny, warsztat biżuterii średniowiecznej, warsztaty tkackie z przędzeniem nici, tkaniem ręcznym, warsztat kowalski, warsztat wojenny, garncarza, wikliniarza, rogownika. Każdy uczestnik mógł wziąć udział w warsztatach i odczuć, co znaczyła praca średniowiecznego rzemieślnika.

Na zgłodniałych czekały regionalne potrawy kół gospodyń wiejskich. Gospodynie z KGW: Leśniczanki, Janków, Stemple, Góra Św. Małgorzata, Kwitnące Róże oraz OSP Marynki otrzymały nagrody z rąk marszałka Grzegorza Schreibera. Gwiazdą wieczoru była Cleo.