wersja testowa serwisu

Za nami policyjne spotkanie z uczestnikami warsztatów terapeutycznych. Czego dotyczyło?

270-133523

Aspirant sztabowy Barbara Stępień z KPP w Opocznie spotkała się z uczestnikami warsztatów terapeutycznych przy Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonym, przez Fundację „Ostoja im. Siostry Klaryski Stanisławy z Opoczna". Spotkanie z uczestnikami warsztatów, dotyczyło przede wszystkim zagrożeń oszustwami na jakie narażone są osoby starsze, niepełnosprawne.

Niestety, nadal niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia o oszustwach różnymi metodami,w których seniorzy tracą swoje oszczędności. Policjantka wyjaśniła uczestnikom warsztatów jak działają sprawcy przestępstw. Opowiedziała na co każdy z nas, powinien zwrócić uwagę, kiedy ktoś przez telefon podaje się za członka rodziny i prosi o przekazanie pieniędzy.

W trakcie spotkania poruszony został także wątek oszustów podających się za przedstawicieli różnych instytucji np.: urzędników, policjantów, strażaków, rehabilitantów. Ta grupa przestępców często nachodzi mieszkańców w domach, wzbudza zaufanie domowników, a w konsekwencji okrada z kosztowności i pieniędzy.

Spotkanie z uczestnikami warsztatów było też doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Najważniejsze jest to aby zapamiętać,że pieszy pomimo tego, że ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, zawsze powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i przekraczać jezdnię tylko w sytuacji kiedy jadący pojazd zatrzyma się przed przejściem. Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio z chodnika może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Spotkanie z podopiecznymi Fundacji, przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Uczestnicy aktywnie brali udział w rozmowie i udowodnili, że doskonale wiedzą jak zachować się w sytuacji, która może zagrażać ich bezpieczeństwu.

źródło: KPP w Opocznie