wersja testowa serwisu

Zadbaj o swoją sylwetkę i zrzuć zbędne kilogramy z gabinetem dietetycznym. To ostatni moment na widoczne efekty jeszcze przed wakacjami

Zadbaj o swoją sylwetkę i zrzuć zbędne kilogramy z gabinetem dietetycznym. To ostatni moment na widoczne efekty jeszcze przed wakacjami

Wakacje już niebawem. Spragnieni wypoczynku, szukamy miejsca do spędzenia wolnego czasu w górach, na mazurach, czy nad morzem. Niezależnie od wyboru, w głowach wielu z nas pojawia się refleksja, wynikająca z rachunku sumienia po zimowej sielance i niezadowolenia ze zwiększenia objętości własnego ciała.

Rozpoczynający się ciepły okres w roku, to doskonały moment, aby zadbać o swoją sylwetkę. Któż z nas nie chce dobrze prezentować się w stroju kąpielowym na plażach nadmorskich kurortów, czy dysponować odpowiednią ilością sił witalnych na górskich szlakach?

Jednym z miejsc, w którym otrzymamy wsparcie w zadbaniu o własne zdrowie i konkretny plan na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, jest gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie w Zgierzu, przy ulicy Długiej 5.

Miejsce cieszy się coraz większą popularnością, budując zaufanie i z każdym miesiącem zwiększając liczbę klientów zadowolonych z efektów diety odchudzającej.

O sposobie na zrzucenie nadmiaru kilogramów, w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia rozmawiamy z Panią Katarzyną Baczewską - Grzelak, właścicielką gabinetu dietetyczny Projekt Zdrowie w Zgierzu.

Co konkretnie oferuje Pani gabinet w Zgierzu?

Przede wszystkim pacjent, który zgłasza się do mnie, może oczekiwać kompleksowo przygotowanej diety, wzbogaconej w odpowiednie, niezbędne składniki.

To od tego zaczyna się proces zrzucania na wadze i dbania o zdrowie, czego coraz większe efekty widać z każdym dniem.

Na czym polega dieta odchudzająca?

Dieta, którą opracowujemy, występuje w dwóch wariantach - z suplementacją oraz bez suplementacji.

Tak naprawdę to do klienta należy decyzja, czy chce skorzystać z suplementów, które wspomagają proces odchudzania.

Są to produkty detoksykujące, oczyszczające, działające na ujędrnienie - w tym problemy skórne, jak i oczywiście odchudzające. Jest tego naprawdę dużo, a każdy z oferowanych produktów - czy to na stres, czy inne problemy, jest oparty o naturalne składniki.

Dostępne mamy także produkty wspomagające nasz układ trawienny, którego prawidłowa praca ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na spalanie przez nas tłuszczów, ale również na naszą odporność. Mówiąc o produktach, mam tutaj na myśli między innymi błonnik, który wspomaga pracę jelit, hamuje apetyt. U nas można go otrzymać w odpowiedniej jakości, co gwarantuje przyswajalność.

Prawda jest taka, że wszyscy, niezależnie od potrzeby odchudzania, powinniśmy spożywać błonnik, który skutecznie oczyszcza nasz układ trawienny.

W ofercie mamy też produkty zbożowo - białkowe, które są szczególnie przeznaczone dla osób na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej.

Poza tym oferujemy białko z kolagenem, które wspomaga elastyczność skóry, co jest szczególnie ważne w okresie utraty masy ciała.

Przychodzę do Pani jako pacjent, który chce schudnąć. Jak wygląda cały proces kuracji?

Zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu zdrowotnego oraz żywieniowego. Następnie taka osoba jest badana między innymi pod kątem wagi i analizy składu ciała.

Daje nam to odpowiedź na bardzo ważne kwestie - czy w organizmie więcej jest wody metabolicznej, czy tkanki tłuszczowej i wiemy, jak skutecznie działać. Daje nam to konkretny obraz danej osoby.

Jaki jest czas kuracji?

Spadek masy ciała wynosi od pół do nieco ponad kilograma tygodniowo. Wszystko zależy od tego, czy pacjent trzyma się zaleceń, czy też nie. Osoby, które poważnie podchodzą do tematu zrzucenia zbędnych kilogramów, widzą znaczące efekty w stosunkowo niedługim czasie.

Znaczące, to znaczy jakie?

Mamy pacjentki, które chudną 4 kilogramy w ciągu miesiąca, ale są też takie, którym dzięki diecie oraz doborze odpowiednich suplementów udało się schudnąć te 4 kilogramy w zaledwie dwa tygodnie. Jest to bardzo indywidualne i jak wspomniałam, zależy od determinacji pacjenta.

Wpływ na schudnięcie mają także schorzenia, z którymi na co dzień zmaga się pacjent.

Osoby, które pierwszy raz odchudzają się, mają nieco łatwiejszą drogę do zrzucenia niechcianych kilogramów. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą metabolizmu, który jeszcze nie jest tak rozregulowany, jak ma to miejsce w przypadku osób, które podejmują kolejne podejście diety.

Przychodzą do nas pacjentki, które próbowały wielu, różnych diet i suplementów, lecz bez oczekiwanych rezultatów. Stosując się do przygotowanej diety i trzymając prostych zasad, w pewnym sensie odczarowujemy sytuację wagową takiej pacjentki, czy pacjenta. To daje poczucie świetnie wykonanej pracy i motywuje do dalszego zmieniania świata, poprzez poprawę sytuacji wielu osób.

Co bardzo ważne, nasi pacjenci nie doświadczają po zakończeniu kuracji tzw. efektu jojo.

Odpowiednio skomponowana dieta odchudzająca i potem powrót do normalnej diety normo-kalorycznej jest płynnym przejściem. Liczba spotkań jest wtedy mniejsza.

Czas kuracji pozwala też na coś, co jest kluczowe w przypadku dbania o zdrowie - na wypracowanie nawyków żywieniowych.

Co otrzymuje pacjent po wizycie?

Dostaje bardzo przejrzysty plan, który pozwoli skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Mówię tu oczywiście o pacjentach, którzy chcą zrzucić na wadze. A bardzo często zgłaszają się do nas pacjenci, którym zależy na ustabilizowaniu właśnie układu trawienia, czy też z innymi problemami i zaburzeniami zdrowotnymi.

To, co szczególnie doceniają pacjenci, to poziom wsparcia, które otrzymują z mojej strony - zawsze jestem dostępna zarówno pod telefonem, odpisując na smsy, czy na Facebooku i messengerze. Jest to dla mnie ważne, aby pacjenci czuli, że nie są sami w tej niełatwej drodze do osiągnięcia wymarzonej wagi.

Zdarzają się też sytuacje, w których przychodzi do nas małżeństwo. Bardzo fajnie obserwuje się takie osoby, które wzajemnie nakręcają i motywują do działania.

Dosyć często mam do czynienia z sytuacjami, w których podczas wizyty, żona w śmieszny, pozytywny sposób „kabluje" na męża, że podjadał z lodówki sądząc, że nikt nie widzi. Praca z pacjentami, to naprawdę dobra dawka nie tylko pozytywnej energii, ale i humoru każdego dnia.

Kto jest klientem diet odchudzających? Kto najczęściej zgłasza się z prośbą o pomoc w zrzuceniu wagi i dopasowaniu diety?

Bazując na dotychczasowych doświadczeniach - panie od 25 roku życia i tak naprawdę nie ma górnej granicy, bo są osoby po 30 roku życia, ale też 40 i 50-tym. Coraz większą popularnością cieszą się także diety wśród kobiet w wieku emerytalnym.

Na przestrzeni ostatniego roku widać spore zainteresowanie również wśród mężczyzn. Ich liczba rośnie z każdym miesiącem.

Zapraszam do konsultacji osoby, którym zależy na bezpiecznym i skutecznym zrzuceniu wagi. Przyjeżdżają do nas osoby oczywiście ze Zgierza, ale nie tylko. Mamy dużo pacjentów z Ozorkowa, Aleksandrowa, ale i Łęczycy, która jest zaledwie 25 minut jazdy od Zgierza. Szczególnie, że z tego, co wiem w Łęczycy nie ma takiego gabinetu, który pozwala przeprowadzić pacjentów przez proces poprawy wagi i stanu zdrowia.

Często ten trudny krok, aby przemóc się i wreszcie zadbać o zdrowie, jest tym, który zbawiennie działa na nasze życie, w tym dobre samopoczucie.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zrzucenia zbędnych kilogramów, sposobach na zadbanie o własne zdrowie, należy skontaktować się z Panią Katarzyną, pod numerem telefonu:

Polskie Centra Dietetyczne
Projekt Zdrowie Zgierz
Katarzyna Baczewska-Grzelak
ul. Długa 5
95-100 Zgierz
tel. 736 404 044

Zobacz zdjęcia:

​Zobacz na mapie: