Zamykają punkty paszportowe. Nie złożysz wniosku i nie odbierzesz dokumentu przez najbliższe kilka dni

paszport

W związku z wdrożeniem nowego systemu, od najbliższego wtorku, 8 listopada od godziny 12.00 do 13 listopada organy paszportowe w kraju i za granicą nie będą przyjmować wniosków o paszporty, ani wydawać już gotowych dokumentów.

Z informacji przekazanej przez Łódzkie Urząd Wojewódzki w Łodzi wynika, że zmiany w punktach paszportowych rozpoczną się już od wtorku od godziny 12.00

- W związku z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych, od 8 listopada godz. 12:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. W tym okresie, nie będzie także możliwości odbioru dokumentów. Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie, najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 12:00 Wznowienie przyjmowania wniosków i wydawania dokumentów nastąpi 14 listopada 2022 r. - poinformowały służby wojewody łódzkiego.

W tym okresie, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, organy paszportowe będą mogły wydawać wyłącznie paszporty tymczasowe.

ZASADY PRZYJĘĆ:

Łódź:

  • możliwość pobrania biletu na miejscu (wówczas dostępność i czas obsługi jest uzależniony od liczby osób na sali)
  • możliwość dokonania wcześniejszej rezerwacji wizyty na stronie: https://bezkolejki.eu/lodzkiuw *

Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Sieradz::

  • możliwość realizacji sprawy bez wcześniejszego umawiania się (wówczas dostępność i czas obsługi jest uzależniony od liczby osób na sali). Możliwość dokonania wcześniejszej rezerwacji wizyty na stronie: Piotrków Trybunalski >>> KLIKNIJ, Skierniewice >>> KLIKNIJ, Sieradz >>> KLIKNIJ