wersja testowa serwisu

Zasięg Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej wystrzelił. Wiemy, kto zagra w dziewiątej edycji rozgrywek

vvv3

Równo o północy, w nocy z 20 na 21 lutego zakończyły się zapisy do kolejnej, dziewiątej edycji Brzezińskiej Ligi. Do gry zgłosiło się 15 drużyn, z czego aż 6 zadebiutuje w rozgrywkach.

Brzezińska Liga Piłki Nożnej wystartowała w 2013 r. jako spontaniczna, lokalna, amatorska liga. Od tamtego czasu cieszy się coraz większą popularnością w coraz dalszych zakątkach województwa. Również w tym roku do gry dołączyły nowe ekipy z miejscowości, które dotąd nie figurowały na liście obecnych w BLPN.

Spośród 15 zgłoszonych zespołów, 9 jest już mniej lub bardziej znana kibicom. Przygodę z Brzezińską Ligą kontynuują: OKS (jako jedyny zespół gra od początku rozgrywek), Zielona Strona Mocy, Misie (jedni i drudzy grają od 2. sezonu), a także Red Devils (aktualny mistrz), JRK Meble (wicemistrz), Wybrzeże Klatki Schodowej, Turbo Team, FC Jarrones oraz Grube Wióry.

Jak co roku, do gry zgłosiło się także kilku debiutantów. W tym sezonie po raz pierwszy zagrają:
Company of Brothers - Łódź; kapitan Filip Bąbik
Lumumby Łódź - Łódź; kapitan Vladyslav Trach
RTS Czerwonka - Czerwonka (gm. Żelechlinek); kapitan Rafał Cyniak
Prostrovia - Zgierz; kapitan Marcin Błaszczyk
Niezniszczalni - Łęczyca, kapitan Szymon Olczak
Happy Meal - Brzeziny/Rogów/Koluszki i okolice; kapitan Mateusz Lubczyński

Po raz pierwszy w rozgrywkach zobaczymy więc zespoły ze Zgierza, Łęczycy oraz Czerwonki. Ponadto liczba łódzkich drużyn urosła z 2 do 4 - obok JRK Meble (grają od 2019 r.) i FC Jarrones (2020) zasiądą także Company of Brothers i Lumumby Łódź. Ta ostatnia drużyna jest wyjątkowa jeszcze pod innym względem, ponieważ jako pierwsza w historii Brzezińskiej Ligi w całości składa się z obcokrajowców - 24 obywateli Ukrainy oraz 1 z Kirgistanu.

Start rozgrywek zaplanowano na 13-14 marca. Z powodu nieparzystej liczby drużyn co kolejkę jeden z zespołów będzie zmuszony pauzować. Runda ligowa potrwa najprawdopodobniej do lipca, a następnie, jak od kilku lat, najlepsza ósemka awansuje do fazy pucharowej, w której rozstrzygnie się sprawa mistrzostwa.

Aktualności: www.facebook.com/LigaBrzeziny.

Autor: Mateusz Cieślak