wersja testowa serwisu

Zatrzymany przez "Łowców pedofilów" usłyszał zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do winy

Zatrzymany przez "Łowców pedofilów" usłyszał zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do winy

Podejrzany o pedofilię mężczyzna, zatrzymany w minioną niedzielę w gminie Aleksandrów Łódzki przez przedstawicieli Elusive Child Protection Unit Poland, usłyszał zarzuty.

Przypomnijmy, w niedzielę (25 kwietnia) członkowie polskiej filii angielskiej grupy łowców pedofili pojawili się w miejscowości Brużyczka Mała w gminie Aleksandrów Łódzki. To właśnie tutaj doszło do zatrzymania 25-letniego Mariusza, który od pewnego czasu rozmawiał w sieci z 12-latką.

Jak przekazywali przedstawiciele ECPU, mężczyzna chciał umówić się z 12-letnim dzieckiem na seks. Proponował także m.in. zakup bielizny. Część wiadomości została odczytana podczas transmisji z zatrzymania, którą przeprowadziło Elusive Child Protection Unit Poland.

Mężczyzna, który w przeszłości był już karany za podobne rzeczy (przyznał to podczas zatrzymania) usłyszał zarzuty dotyczące nawiązania drogą elektroniczną kontaktu z małoletnią w celu doprowadzenia, poprzez wprowadzenie jej w błąd, do spotkania i seksualnego wykorzystania oraz prezentowania treści pornograficznych.

Mężczyzna został przesłuchany, jednak nie przyznał się do winy. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 25-latka. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Zatrzymanemu grozi kara do 3 lata więzienia. Trwa sprawdzanie, czy 25-latek kontaktował się także z innymi nieletnimi.