wersja testowa serwisu

Zawodnicy Lotnika Łęczyca i Bzury Ozorków powalczą o Mistrzostwo Wojska Polskiego. Trwa zgrupowanie przed turniejem

Zawodnicy Lotnika Łęczyca i Bzury Ozorków powalczą o Mistrzostwo Wojska Polskiego. Trwa zgrupowanie przed turniejem

W poniedziałek, 4 października rozpoczęło się zgrupowanie 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina przed Mistrzostwami Wojska Polskiego.

W zgrupowaniu uczestniczy 20 zawodników, którzy służą w strukturach 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina. Dwunastu zawodników reprezentuje 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego (w tym 10 Lotnik Łęczyca i 2 Bzura Ozorków, jeden z 12 Brygady Zmechanizowanej Szczecin, czterech z 5 Pułku Artylerii Sulechów, dwóch z 12 Batalionu Dowodzenia Szczecin oraz jeden z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań.

- W ostatecznym rozrachunku na Mistrzostwa pojedzie dwunastu zawodników. Mamy bardzo dużą, ale pozytywną rywalizację na poszczególnych pozycjach. Chłopaki wspierają się wzajemnie i nie ma między nimi żadnych negatywnych emocji - komentuje Robert Łukasiewicz.

Zawodnicy trenują dwa razy dziennie - w hali oraz w siłowni. Na 12 października zaplanowano pierwszy mecz sparingowy, rywalem będzie przedstawiciel II Ligi Siatkówki Mężczyzn - Astra Nowa Sól. W ostatnim tygodniu przed Mistrzostwami Wojska Polskiego mają odbyć się jeszcze dwa mecze kontrolne, jednak jeszcze nie ustalono przeciwnika.

Mistrzostwa Wojska Polskiego rozpoczną się 26 października w Sulechowie.

Zobacz zdjęcia: