Zbliża się Krośniewicki Amatorski Festiwal Filmów Komórkowych

Zbliża się Krośniewicki Amatorski Festiwal Filmów Komórkowych

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach ogłasza Krośniewicki Amatorski Festiwal Filmów Komórkowych KAFFKa.

Festiwal ma formułę konkursową i adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu gminy Krośniewice i powiatu kutnowskiego, nie wykluczając również udziału osób z sąsiednich gmin i powiatów. Główną nagrodą przyznaną w każdej kategorii wiekowej będą KAFFKi – oryginalne statuetki Festiwalu. Oprócz nich przewidziane są nagrody rzeczowe dla wyróżnionych filmów.

Krośniewicki Amatorski Festiwal Filmów Komórkowych KAFFKa to wydarzenie mające na celu m.in. rozbudzenie kreatywności oraz aktywizację lokalnej społeczności. Uczestnictwo w stworzonym przez nas Festiwalu pozwoli zainteresowanym rozwinąć swoje pasje i doskonalić umiejętności filmowe.

W trakcie Festiwalu dla wszystkich zainteresowanych odbędą się bezpłatne warsztaty filmowe w dniu 1.04.2023 o godz. 12.00, które poprowadzi Tomasz Sobczak - Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i główny juror Festiwalu. Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie przy dobrej kawie pod nazwą KAWA NA KAFFCE (14.04.2023), które odbędzie się w ramach cyklu AKCJA-INSPIRACJA, a finał Festiwalu zaplanowano w sobotę 22.04.2023. Odbędzie wtedy pokaz nagrodzonych filmów, a także koncert muzyki filmowej przygotowany przez Krośniewicką Orkiestrę Dętą oraz Chór A CAPPELLA.

Na konkursowe pliki filmowe czekamy od 27 marca do 17 kwietnia 2023 roku. Kontakt: Ośrodek Kultury OSPa, 99-340 Krośniewice, ul. Targowa 15, telefon: (24) 25 23 792, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje w regulaminie dostępnym na stronie www.krosniewice.net. Hasłem przewodnim Festiwalu jest UŚMIECH.