Zbliża się Rajd Przedszkolaków „Bom Turystą się narodził”

dziecko-rajd-1
fot. UM Łęczyca

Urząd Miejski w Łęczycy, wraz z Oddziałem PTTK „Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy, zaprasza do udziału w pierwszym w historii rajdzie pieszym o takim charakterze – dedykowanym przedszkolakom. I Rajd Przedszkolaków „Bom Turystą się narodził" odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek), a jego trasa przebiegnie przez teren Miasta Łęczyca.

W Rajdzie mogą brać udział drużyny (w wieku 5-6 lat) zgłoszone przez przedszkola i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. W rajdzie mogą uczestniczyć również młodsze przedszkolaki, jeśli ich opiekunami będą rodzice.

Trasa piesza liczy łącznie ok. 4 km i prowadzi przez zielone strefy Łęczycy – promenadę nad zalewem, plażę miejską, na parku miejskim kończąc.

Program Rajdu:

9:15 – zbiórka w poniedziałek (5 czerwca 2023 r.) przed Urzędem Miasta w Łęczycy, powitanie i wspólne odśpiewanie piosenki „Kiedy w Piątek słońce świeci"
9:30 – 11:30 – wędrówka trasą pieszą tj.:
– przejście na promenadę nad zalewami w Łęczycy, gdzie odbędzie się konkurs artystyczny dla wszystkich zgłoszonych drużyn,
– przejście na plażę nad zalewami – konkurs sprawnościowy,
– przejście na łąki za Waliszewem – konkursy sprawnościowe (jeśli czas pozwoli),
– przejście do Parku miejskiego – podsumowanie konkursów i wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Odśpiewanie piosenki „Kiedy w piątek słońce świeci"

Planowane zakończenie Rajdu ok. godz.12:15.

Zgłoszenia imienne drużyn na Rajd należy złożyć w siedzibie Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 10 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 maja 2023 r. (czwartek)

Biuro Oddziału PTTK będzie czynne:
– w poniedziałek 22 maja 2023 r. w godzinach 17:00 – 19:00
– czwartek 25 maja 2023 r. w godzinach 17:00 – 19:00

Zgłoszenia można także przesyłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są w linku poniżej, w którym znajduje się regulamin Rajdu.

Załączniki

źródło: UM Łęczyca