wersja testowa serwisu

Zbliża się Rajd rowerowy „Na dwóch kółkach po Powiecie Poddębickim i Łęczyckim”

rower-wycieczka-rajd

Lokalna Organizacja Turystyczna „CENTRALNY ŁUK TURYSTYCZNY" zaprasza na rajd rowerowy organizowany w ramach realizacji zadania Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS"

Rajd odbędzie się w sobotę 26 czerwca 2021. Start i meta rajdu zostaną zorganizowane w Poddębicach. Rajd jest bezpłatny, ogólnodostępny i otwarty dla wszystkich, po wcześniejszym zapisaniu. Organizatorzy zapewnią uczestnikom: ciepły posiłek (dwudaniowy obiad), napoje i przekąski regeneracyjne, ubezpieczenie NNW, podstawowy serwis rowerowy, opiekę przewodników i ratowników medycznych. Podczas rajdu zostanie zaprezentowana prelekcja dotycząca historii województwa łódzkiego. Uczestnicy otrzymają drobne upominki, które będą pamiątką z imprezy.

Rajd rozpocznie się i zakończy w Poddębicach w pobliżu Domu Kultury (Pałac Grudzińskich) ul. Mickiewicza 9/11 w godz. 9.00 – 10.00. Uczestnicy będą w wyruszać w mniejszych grupach o godz. 9.00, 9.30 i 10.00. Obowiązują zapisy na konkretną godzinę (wysłanie karty zgłoszenia).

Trasa rajdu: Poddębice – Stary Gostków – Dzierżawy – Świnice Warckie – Głogowiec – Stemplew – Wielenin – Uniejów – Niewiesz – Poddębice – ok. 60 km

Po drodze turyści zwiedzą:
– zespół pałacowo-parkowy w Gostkowie,
– kościół Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach,
– sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz dom rodzinny siostry Faustyny w Głogowcu
– kościół pw. Św. Jakuba i Doroty w Wieleninie
– zamek w Uniejowie
– rezerwat Dąbrowa Napoleonów

W miejscach tych będą krótkie postoje.

Pełny regulamin rajdu oraz warunki uczestnictwa zostaną umieszczone na stronie internetowej http://centralnyluk.pl/ oraz profilu fb https://www.facebook.com/centralny. Liczba uczestników rajdu jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na rajdzie obowiązuje przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad epidemiologicznych. Obowiązują minimum 2 metry odległości pomiędzy osobami oraz nakładanie maseczek w odpowiednim momencie.

Załączniki:

Regulamin
Karta uczestnika

źródło: UM Uniejów