Zbliża się spotkanie muzyczne na Dzień Babci i Dziadka. Gościem Andrzej Sikorowski

Andrzej-Sikorowski---Dzien-Babci-i-Dziadka-head
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na sentymentalne spotkanie muzyczne z Andrzejem Sikorowskim, które poprowadzi łódzki dziennikarz Leszek Bonar.

Andrzej Sikorowski – Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch").

Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego", „Przekroju" i „Hustlera". Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy", „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa" czy „Ale to już było" dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

źródło: andrzejsikorowski.pl

Spotkanie muzyczne na Dzień Babci i Dziadka odbędzie się w czwartek (25 stycznia) o godzinie 18:00 w Kutnowskim Domu Kultury. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie KDK lub ONLINE.