Najważniejsze wideo w ele24

Zbliża się spotkanie z Izabellą Klebańską. Poznaliśmy szczegóły

Klebanska-plakat-1536x1086

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza uczniów klas 0-III z przedszkoli i szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z Izabellą Klebańską. Spotkanie odbędzie się 8 maja 2024 roku (środa) w dwóch godzinach. O godzinie 8:30 dla klas I-III i o godzinie 10:00 dla klasy „0".

Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka książek dla dzieci, scenariuszy programów telewizyjnych takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. Rowerek w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób.

Książki autorki: „Muzyczna zgraja", „Siostrzyczka", „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada", „Akolada 8 stopień wtajemniczenia", „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce", „Magiczne skrzypce", „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami", „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie", „Operowe straaaachy", „Jadzia".

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z biblioteką (tel. 243881188). Ilość miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

tekst i plakat: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy