[ZDJĘCIA] Junior Hurtap Łęczyca w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu

20200105_145500

W niedzielę, 5 stycznia w Hali Sportowej w Górznie odbył się drugi turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w Futsalu. Junior Hurtap Łęczyca, pod wodzami trenera Roberta Czekalskiego, w drodze do awansu miał do pokonania czterech rywali: Legię Warszawa, Gattę Zduńska Wolna, Bór Regut i AZS UW Wilanów.

Dla łęczycan najważniejszym było pierwsze spotkanie z Legią, z którą w pierwszym turnieju zremisowali 7:7. Tym razem Juniorzy lepiej bronili swojej bramki. Po pierwszej i jedynej straconej w tym meczu bramce postanowili do końca dyktować warunki gry. Od połowy pierwszej części spotkania niemal co dwie minut pokonywali golkipera z Warszawy. Mimo kilku niewykorzystanych sytuacji Hurtap zakończył mecz zwycięstwem nad Legią Warszawa 6:1. Bramki dla Łęczycy zdobyli: Kacper Prążyński, Jan Łabędzki (2), Kacper Czubalski (2), Nikodem Kwapisz.

W drugim meczu Hurtap podjął Gattę. Zdecydowanie mniej doświadczony zespół ze Zduńskiej Woli musiał uznać wyższość łęczyckiego teamu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:2 dla Hurtapu. Piłkę w siatce Gatty umieścili: Olaf Grzelak, Wiktor Czerwiński, Jan Łabędzki (3), Kacper Czubalski (2), Nikodem Kwapisz (2), Adam Biniewicz.

Gospodarz turnieju – Bór Regut był kolejnym rywalem Hurtapu. Zespół ten prowadził po pierwszych zawodach i właściwie już wtedy miał zagwarantowany awans do finałów. Niedzielne spotkanie Juniorzy potraktowali jako rewanż, który przyniósł wiele ciekawych akcji. Już w drugiej minucie meczu Kacper Czubalski zdobył bramkę dla łęczycan. Jednak szybka kontra rywala z Mazowsza doprowadziła do wyrównania wyniku. Remisem zakończyła się pierwsza część spotkania. Po przerwie Hurtap znów podjął starania, by przechytrzyć dobrze radzącego sobie w bramce golkipera Boru. Kolejne dwie bramki zdobyli Kamil Wyrwas i Jan Łabędzki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Hurtapu Łęczyca.

Z zagwarantowanym awansem Juniorzy podjęli ostatniego rywala w turnieju - AZS UW Wilanów. Ponownie posypał się grad bramek ze strony Hurtapu. Do przerwy łęczycanie prowadzili 4:0. Próby odpierania ataków nie przynosiły zamierzonego celu i kolejne strzały zawodników Hurtapu kończyły się umieszczeniem piłki w siatce warszawian. Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy widniał wynik 9:1. Bramki w tym meczu dla Hurtapu zdobyli: Kamil Wyrwas (2), Nikodem Kwapisz, Wiktor Czerwiński (2), Jan Łabędzki, Kacper Czubalski, Alan Czekalski, Adam Biniewicz.

W turniej w Górznie Hurtap, z kompletem punktów, zajął pierwsze miejsce, natomiast po podsumowaniu dwóch turniejów eliminacyjnych - do finałów łęczycki zespół awansował z miejsca numer dwa. Turniej finałowy odbędzie się 24-26 stycznia 2020 r. w Lubawie.

Skład drużyny Junior HURTAP Łęczyca: Antoni Brzózka, Adam Orlik – Adam Biniewicz, Alan Czekalski, Wiktor Czerwiński, Kacper Czubalski, Nikodem Kwapisz, Olaf Grzelak, Jan Łabędzki, Piotr Mazur, Kacper Prążyński, Kamil Wyrwas.