wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Kiermasz Bożonarodzeniowy i jasełka w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej

Untitled

W niedzielę, 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej odbył się kiermasz ozdób i wypieków świątecznych. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z gronem pedagogicznym. Natomiast uczniowie koła teatralnego zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy „Jezus jest wśród nas".

Uczestnicy kiermaszu mogli zakupić pyszne słodkości, a także dekoracje świąteczne: stroiki, aniołki czy bombki. Przygotowali je rodzice oraz uczniowie pod opieką nauczycieli. Najmłodsi uczniowie - bawiąc się w kucharzy - wycinali i dekorowali pierniczki, a starsi wyczarowywali aniołki z piłeczek pingpongowych i tworzyli własne stroiki. Ilość kupujących zaskoczyła wszystkich. Zebrane fundusze umożliwią naszym uczniom rozwój ich artystycznych pasji i zainteresowań.

A tych nie brakuje, o czym świadczy fakt, że do koła teatralnego wciąż przybywają nowi uczniowie - chcą śpiewać, tańczyć i grać różnego typu role - tak dramatyczne jak i komediowe. Wszystko to widzowie mogli zobaczyć w tegorocznych jasełkach: były tańce aniołów, humorystyczna scena kłótni pastuszków z królami, przebiegłość diabła i okrucieństwo Heroda, a także sporo zadumy, refleksji oraz bożonarodzeniowego nastroju, w który wprowadził widzów wykonany na koniec koncert kolęd. Kolejny kiermasz planowany jest na okres wielkanocny.

Rodzice i uczniowie dziękują firmie T.E.R.A Aneta Nawrocka za wykonanie profesjonalnych zdjęć.

info: nadesłane