wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Mistrzyni Świata szkoliła mundurowych z "Grodzkiej"

261-105173

Policyjni instruktorzy technik i taktyk interwencji ćwiczyli z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Policjanci, którym nie są obce sztuki walki, dzielili się z młodzieżą swoimi umiejętnościami. Była to nauka samoobrony oraz pokaz jak pasje pomagają w zawodzie policjanta.

W piątek, 13 grudnia salę sportową "Grodzkiej" odwiedziła Mistrzyni Świata w Taekwon-do. Mowa o sierż. szt. Marcie Mysur, która od ponad 17 – lat trenuje sztuki walki, a ze swoją pasją wstąpiła w szeregi policji. Służącej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi wsparcia udzielił funkcjonariusz łęczyckiej policji, sierż .szt. Damian Tybinkowski, któremu nie jest obcy kicboxing, karate, boks i taekwondo.

Stróże prawa, aby zarażać swoją pasją i dzielić się policyjnym doświadczeniem spotkali się z uczniami klas mundurowych. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, po której tempo kolejnych etapów nie słabło. Instruktorzy pokazali podstawowe techniki sztuk walk wykorzystywane przez policjantów podczas interwencji. Młodzież uczyła się m.in. obrony przed ciosami i chwytów obezwładniających.

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwał Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy mł. insp. Zbigniew Gruszczyński. Na zakończenie sierż. szt. Marta Mysur udzieliła fachowych porad w zakresie doboru do policji.

info: KPP w Łęczycy