wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Powiatowa Sztafeta Czytelnicza dotarła także do Świnic Warckich

20191029_100654

Powiatowa sztafeta czytelnicza „Po łęczyckim krążą książki" dotarła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich. Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Łęczycy oraz Sieć Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego zorganizowały już po raz kolejny wspólną akcję. Jej celem jest podkreślenie roli książki i czytania w życiu każdego człowieka oraz zachęcanie uczniów do czytania i korzystania z zasobów bibliotek.

W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej:
- uczniom z Oddziałów Przedszkolnych czytała gościnnie p. Joanna Walczak- „Na zawsze przyjaciele" Przemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak
- klasy I a i I b-wysłuchały baśni „Latający Kufer" czytanej przez p. Katarzynę Lewińską
- klasy II a i II b- wysłuchały czytanej przez p. Annę Borsiak„Bajki o tym, jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas" Agnieszki Stelmaszyk z książki „Opowiadania z morałem"
- klasa III z p. Małgorzatą Lewińską czytała- „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego
- klasa V a z p. Dyrektorem Andrzejem Karkowskim- „Chłopcy z placu Broni" Ferenca Molnara
- klasa VII z p. Agnieszką Stefańską- „Latarnik" Henryka Sienkiewicza
- klasa VIII a z p. Lidią Chmielecką- „Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego
- klasa VIII b z p. Zofią Czubińską- „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

Na zakończenie zajęć w szkole uczniowie z klasy VII wzięli udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich. Czytali najciekawsze fragmenty i dyskutowali na temat książki „Światło" Asher Jay.

Dzieci z Przedszkola Gminnego również przyłączyły się do akcji. Wychowawczyni p. Lidia Jabłońska przeczytała im baśń „Królewna Śnieżka". 

Natomiast w Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich Filia w Piaskach udział brały klasy 0, I , II. Uczniowie czytali "Gang słodziaków"- Renaty Piątkowskiej.

Ogółem w akcji wzięło udział 253 uczniów

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Nauczycielom i Osobom Czytającym za przyłączenie się do akcji i przeprowadzenie jej w poszczególnych placówkach - mówi Agnieszka Malinowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich.