wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] "Ratujemy i uczymy ratować". W Szkole Podstawowej w Kadzidłowej bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

72690661_139159460807614_6169066392889851904_n

W środę, 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej po raz kolejny przystąpili do akcji organizowanej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest próbą bicia rekordu w pierwszej pomocy.

Punktualnie o godzinie 12:00 przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu. Uczestniczyli w niej uczniowie Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej, druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z prezesem OSP w Kadzidłowej - p. Bogdanem Pietrzakiem.

- Z zaproszenia do akcji skorzystał p. Krzysztof Bielawski, który na co dzień jest żołnierzem Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Jest on również druhem OSP w Kadzidłowej. Prywatnie to tata dwojga dzieci chodzących do naszej szkoły. W akcję włączyli się także nauczyciele z p. dyrektor Agnieszką Modlińską na czele - informują przedstawiciele placówki. - Jesteśmy dumni ze wszystkich osób biorących udział w akcji. Nikogo nie trzeba było specjalnie namawiać do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Bicie rekordu nie było dla nas najważniejsze. Akcja była świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.