[ZDJĘCIA] Szymon Kłosiński Halowym Wicemistrzem Polski! Do złota zabrakło bardzo niewiele

IMG_2512

Srebrnym medalem Szymona Kłosińskiego na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski zakończyli starty juniorzy MKLA Łęczyca. Utalentowany wieloboista na siedem konkurencji poprawił aż sześć rekordów życiowych i zakończył rywalizację nowym rekordem Łęczycy (4938 pkt).

Zawodnik MKLA był bliski zdobycia złotego medalu. Na drodze stanęła kontuzja kolana, która uniemożliwiła mu skuteczny bieg na 60 metrów przez płotki. W rezultacie jeden słabszy występ zdecydował o losach tytułu mistrzowskiego. Najlepiej podopieczny trenera Kubiaka wypadł w skoku o tyczce (4.30 m), gdzie mógł bez problemu podjąć rywalizację z najlepszymi tyczkarzami rocznika U-20 w Polsce.

Paweł Rybarczyk ukończył siedmiobój na ósmej pozycji z wynikiem 3700 pkt. W tej samej konkurencji w roczniku U-18 Eryk Sewiło ustanowił rekord życiowy (3507 pkt) i zajął dziewiątą lokatę. W pięcioboju kobiet U-20 bardzo dobrze spisała się Marta Budner, zajmując z nowym rekordem Łęczycy (2769 pkt) dziesiąte miejsce. Wysoką formę potwierdziła Martyna Tomes, która ponownie w tym sezonie poprawiła rekord Łęczycy (11.34 m), plasując się na wysokim szóstym miejscu.

Wartościowe rekordy życiowe ustanowili biegacze na 400 metrów. Mateusz Grabski uzyskał czas (50.65 s), zajmując dziesiąte miejsce, a Bartosz Subocz (50.92 s), co dało trzynastą lokatę. W skoku o tyczce U-20 do rywalizacji po długotrwałej kontuzji powrócił Krystian Nowakowski. Zajął dziewiąte miejsce z wynikiem (4.15 m), który jest jego rekordem życiowym. W konkursie U-18 Bartosz Żemigała skoczył (3.60 m) i zajął dziewiąte miejsce.

Kalina Koperska w zmaganiach tyczkarek U-18 z wynikiem (2.60 m) uplasowała się na dziesiątej pozycji. Na tej samej pozycji ukończyli rywalizację na 60 metrów przez płotki Adam Jaśkiewicz (8.74 s) i Dominik Nowakowski w trójskoku (12.61 m).