wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich świętowano Dzień Postaci z Bajek

7

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Następnie w czasie wspólnych zabaw dzieci musiały wykazać się znajomością treści bajek - tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, ilustracji oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Małym czytelnikom wiele radości przysporzyły muzyczne zgadywanki bajkowe. Na zakończenie dzieci wybrały sobie kolorowankę z ulubioną bajkową postacią.

Na przerwach również uczniowie klas I-III mieli okazję do zabaw i wykazania się znajomością bajek, która była dla nich formą nagrody za aktywną zabawę.

Wybrana data - 5 listopada nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Agnieszka Malinowska