wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Przedszkola nr 4 w Łęczycy. 6-latka zorganizowała zbiórkę potrzebnych rzeczy dla schroniska

Untitled

Ogromne serce pokazała 6-letnia Kornelia, podopieczna Przedszkola nr 4 w Łęczycy. Dziewczynka wpadła na pomysł zbiórki potrzebnych rzeczy dla łęczyckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i sama poprowadziła całą akcję!

Ostatnio dość popularne stało się pomaganie. Akcje charytatywne, WOŚP, coraz więcej szkół angażuje się w zbiórki odzieży i żywności dla potrzebujących. Nie inaczej jest w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy.

- W przedszkolu staramy się krzewić empatię i potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi. Tym razem 6-letnia dziewczynka zawstydziła nas swoim zaangażowaniem w pomoc najbardziej bezbronnym istotom, z jakimi przyszło Jej obcować - informuje Anna Szadkowska, wychowawczyni Kornelii. 

Jak relacjonuje Pani Anna, Kornelia bardzo przejęła się losem bezdomnych psiaków i wpadła na pomysł zbiórki, którą chciała zorganizować w swoim przedszkolu. Po rozmowie z rodzicami, Kornelka wykonała samodzielnie plakat i poinformowała kolegów i koleżanki z przedszkola o zbiórce karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska.

Dzieci bardzo chętnie przynosiły karmę, koce, miski, by pomóc zwierzakom. W piątek, 17 stycznia Kornelia wspólnie z bratem - Ksawerym i rodzicami, zawiozła zebrane rzeczy do łęczyckiego schroniska.

- Uważam, że postawa 6-letniej Korneli jest godna uwagi i niezwykle dobrze rokuje, jest również wzorem do naśladowania w świecie, w którym chcą nam odebrać prawo do ratowania zwierząt - dodaje Anna Szadkowska. - Oddolna inicjatywa dziewczynki jest jedną z ważniejszych lekcji dla dzieci, rodziców, ale i każdego z nas. Dziękujemy rodzicom Kornelii za uwagę i pomoc, ale przede wszystkim za postawę otwartego na swoje dziecko rodzicielstwa. Szczere gratulacje i ogromne dzięki dla Małej Bohaterki!