wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Zduńska Wola: Inwestycja za 14 milionów przetestowana przez siatkarzy

DSC_8041
fot. Urząd Miasta Zduńska Wola

Z wysokiego poziomu rozpoczęła swoje funkcjonowanie nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5. PGE Skra Bełchatów pokonała w piątek 4:0 RCS Czarnych Radom w pokazowym meczu piłki siatkowej. Podczas otwarcia obiektu prezydent Konrad Pokora podziękował swojemu poprzednikowi – Piotrowi Niedźwieckiemu, za kadencji którego rozpoczęta została inwestycja.

Mecz został zorganizowany przez firmę Karton Polska z Wymysłowa, która jest jednym ze sponsorów PGE Skry Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0 bełchatowian. Część wejściówek zostało zlicytowanych na rzecz pomocy dzieciom zmagającym się z chorobami.

Najwyższy poziom sportowy meczu był swoistym odzwierciedleniem wielkości wyzwania, jakim była budowa hali. Początki inwestycji to rok 2013, kiedy rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze. Od tamtej pory, do 2018 roku aktualizowano dokumentacje, zdobywano zgody formalne na budowę, wykonano przyłącza oraz odpowiednie zjazdy do obiektu. W 2018 roku, podpisano umowę z wykonawcą, firmą Dom Jaracz ze Zduńskiej Woli, która we wrześniu tego samego roku rozpoczęła budowę.

Inwestycja przy SP5 to nie tylko nowoczesna hala sportowa wraz z zapleczem szatniowym i pomieszczeniami do dodatkowych zajęć. W ramach zadania wykonano również nową kuchnię oraz stołówkę dla uczniów, dwa boiska zewnętrzne – jedno z nawierzchnią poliuretanową, drugie ze sztuczną trawą. Powstał też parking, chodniki, ogrodzenie i dojazdy. Całość kosztowała ponad 14 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dotacja w ramach programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" Ministerstwa Sportu.

Dzięki tej inwestycji „piątka" stała jedną z najlepiej przygotowanych pod względem infrastrukturalnym szkół w Zduńskiej Woli.

źródło: UM Zduńska Wola