wersja testowa serwisu

Zerwane dachy, powalone drzewa. Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru

Zerwane dachy, powalone drzewa. Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru

Strażacy z województwa łódzkiego walczą ze skutkami, jakie przynosi ze sobą silny wiatr. Nie inaczej jest w powiecie łęczyckim.

Jak informuje oficer prasowy KP PSP w Łęczycy asp. mgr Grzegorz Sobiński, na godzinę 16:00 liczba zgłoszeń dotyczących skutków wiatru wynosi około 14, jednak sytuacja jest rozwojowa i liczba ta cały czas rośnie. Strażacy pracują na terenie całego powiatu.

Zgłoszenia najczęściej dotyczą powalonych drzew i konarów. Najpoważniej było w miejscowości Władysławów (gm. Świnice Warckie, gdzie doszło zerwania dachu na budynku gospodarczym (ok. 500 metrów kwadratowych) oraz w Łęczycy przy ulicy Zachodniej, gdzie doszło oberwania obróbki blacharskiej z budynku.

Na szczęście, dotychczas w żadnym ze zdarzeń nie było osób poszkodowanych. Kolejny raport wkrótce. 

Aktualizacja: Na godzinę 18:30 dyżurni KP PSP w Łęczycy odebrali około 40 zgłoszeń z całego powiatu. Najwięcej z nich dotyczy gmin Grabów i Świnice Warckie. W dziesięciu przypadkach chodziło o uszkodzone i zerwane dachy (3 na budynkach mieszkalnych, 7 na innych). Pozostałe zgłoszenia to powalone drzewa, naderwane konary drzew czy zerwane linie energetyczne.

Posiadasz zdjęcia i chcesz się nimi podzielić? Wyślij je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz zdjęcia: