wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

"Zielony Ryneczek" w Sieradzu zdezynfekowany

galerie_02a34d9c5a4c9bbc2d4675a949667e64_galerie
fot. Urząd Miasta w Sieradzu

W czwartkowe popołudnie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sieradzu, na zlecenie miejscowego Urzędu Miasta przeprowadziło dezynfekcję "Zielonego Ryneczku". Akcja ma być cyklicznie powtarzana. Wkrótce dezynfekcji poddane zostaną również przystanki autobusowe w mieście. Powyższe działania to efekt dodatkowych 70 tys. zł z budżetu Miasta, które prezydent Paweł Osiewała, przeznaczyła na walkę z COVID-19.

Dodatkowo zakupione zostaną niezbędne środki ochrony osobistej do zabezpieczenia strażaków z jednostki OSP Sieradz włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wyznaczonej do działań na terenie miasta Sieradza związanych z ochroną mieszkańców miasta przed skutkami zarażenia koronawirusem. Chodzi m.in. o zakup środków dezynfekujących, rękawiczek, masek, kombinezonów i innych środków ochronnych dla pracowników i strażaków, którzy w ramach swoich obowiązków służbowych są narażeni na ewentualny kontakt z osobami zakażonymi.

To kolejna pomoc po tym, jak na wniosek Prezydenta Miasta Pawła Osiewały Rada Miejska w Sieradzu podjęła uchwałę o przeznaczeniu 150 tysięcy złotych na zakup respiratorów dla Oddziału Ratunkowego działającego przy Wojewódzkim Szpitalu im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego w Sieradzu.

źródło: UM Sieradz

Zobacz zdjęcia: