Żłobek Miejski będzie powiększony o 48 miejsc. Jest ogłoszony przetarg

dzieci-zabawki

Kontynuowane są działania związane z utworzeniem nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, czyli utworzeniem nowych dwóch oddziałów w Żłobku Miejskim w Łęczycy.

Ogłoszony został przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie nowych 48 miejsc opieki w Żłobku Miejskim przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c". Zainteresowani wykonawcy mogą przesyłać oferty do 29 lutego. Zadanie obejmuje między innymi rozbudowę o klatkę schodową z przebudową części budynku szkolnego na żłobek czy wykonanie instalacji wewnętrznych.

Na utworzenie nowych miejsc opieki pozyskano prawie 2 miliony zł (na remont i dostosowanie pomieszczeń, zakup wyposażenia) oraz ponad 1,4 miliona złotych na funkcjonowanie miejsc żłobkowych.

Burmistrz Paweł Kulesza podkreśla wagę tej inwestycji.

– Staramy się na wszelkie sposoby wspierać młodych rodziców, a utworzenie nowych miejsc opieki jest jednym z tych działań. Ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy i czekamy na oferty. Cieszę się, że na ten cel udało nam się pozyskać duże dofinansowania – mówi Burmistrz Paweł Kulesza. – To ważna inwestycja, ponieważ różne sytuacje życiowe powodują, że rodzice są zmuszeni zostawić swoje dzieci w domu, a nie mają z kim. Tu wkraczamy my, jako samorząd, który daje realną opcję dla rodziców, do czego oczywiście zachęcam.