wersja testowa serwisu

Złodziej grasował na posesji w gminie Łęczyca. Został schwytany dzięki reakcji sąsiada

policja

Policjanci zatrzymali 42-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. W schwytaniu przestępcy i odzyskaniu skradzionych przedmiotów niezawodna okazała się sąsiedzka czujność. Podejrzany usłyszał już zarzut dotyczący tego przestępstwa, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

20 marca 2021 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży, do której miało dojść na terenie jednej z miejscowości w gminie Łęczyca. Jak się okazało, zaniepokojony 46-latek zainteresował się samochodem, który zaparkował przed posesją sąsiada. Kiedy zauważył, że do auta ładowana jest kosiarka, a właściciela posesji nie ma na miejscu zareagował. Podszedł do auta a w nim rozpoznał znanego mu mężczyznę, który na jego widok odjechał z ładunkiem. W takiej sytuacji zaalarmował sąsiada oraz powiadomili o kradzieży policję.

Okazało się, że sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego, a poza kosiarką ukradł skuter. Dzięki czujności świadka policjanci namierzyli i zatrzymali wskazanego 42-latka, a skradzione przedmioty trafiły do prawowitego właściciela. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zawsze warto przed wyjazdem poprosić sąsiada o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekował się domem czy mieszkaniem. Jak pokazuje przykład sąsiedzka pomoc jest niezawodna.

źródło: KPP w Łęczycy