wersja testowa serwisu

Złodzieje samochodu zatrzymani przez policję. "Wpadli", bo jeden z nich zgubił telefon komórkowy

Złodzieje samochodu zatrzymani przez policję. "Wpadli", bo jeden z nich zgubił telefon komórkowy
fot. KPP w Łęczycy

W niespełna kilka godzin od kradzieży policjanci z łęczyckiej komendy odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali dwóch sprawców mających związek z tym przestępstwem. 31- i 24-latek pod osłoną nocy weszli na teren jednej z posesji w gminie Piątek, skąd wyjechali Volkswagenem Golfem, wykorzystując pozostawione w nim kluczyki. Śledczych na ich trop doprowadził telefon komórkowy, który jeden ze złodziej zgubił podczas ucieczki.

Rankiem, 4 października policjanci zostali powiadomieni o kradzieży Volkswagena z terenu jednej z posesji w gminie Piątek.

- Pod osłoną nocy nieznani sprawcy, wykorzystując niezamknięty pojazd z kluczykami wewnątrz, bezprawnie weszli w jego posiadanie. Wartość skradzionego auta właściciel wstępnie wycenił na 4 tysiące złotych - relacjonuje st. asp. Mariusz Kowalski. - Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z łęczyckiej komendy. Skrupulatna praca stróżów prawa doprowadziła do zabezpieczenia kluczowego dowodu tego przestępstwa. Jak się okazało, ujawniony i zabezpieczony w rejonie zdarzenia telefon komórkowy należał do sprawcy kradzieży, który zgubił podczas ucieczki.

Dysponując danymi, policjanci rozpoczęli poszukiwania właściciela. Aby go zatrzymać pojechali na teren sąsiedniego powiatu. Tam w kompleksie leśnym odnaleźli skradziony pojazd, a zaraz po tym w ich ręce wpadł 26-latek. Chwilę po nim został zatrzymany 31-latek, który pomagał mu w tym przestępstwie.

- Dzięki determinacji policjantów, w przeciągu kilku godzin sprawcy tego przestępstwa trafili do policyjnego aresztu, a pojazd do prawowitego właściciela. Podejrzani, mieszkańcy powiatu kutnowskiego usłyszeli już zarzuty kradzieży auta. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje st. asp. Mariusz Kowalski.