Złote Gody w gminie Łęczyca. Kilka małżeństw z medalami od Prezydenta RP

236_65075e6ad36ae
fot. UG Łęczyca

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody" to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ze sobą pół wieku. 50 lat wspólnego życia to czas radości, uśmiechu, trosk i zmartwień, ale to też czas wzajemnej miłości, wsparcia, zrozumienia i kompromisów. „Złote Gody" to wyjątkowa rocznica wszystkich par, które przed laty ślubowały sobie miłość, wierność, uczciwość i nierozłączność do końca swoich dni. To szczególny dzień dla osób, które z radością trwają w swym zobowiązaniu. 

W dniu 15 września w Łęczyckim Ratuszu Miejskim odbyła się uroczystość wręczenia pięciu parom z terenu Gminy Łęczyca medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości wzięli udział jubilaci, a także Pan Jacek Rogoziński - Wójt Gminy Łęczyca, Pan Włodzimierz Starzyński –Przewodniczący Rady Gminy w Łęczycy, Pani Sylwia Doniak - Sekretarz Gminy Łęczyca, a całą uroczystość poprowadziła Pani Katarzyna Pysera – Zachorska - Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łęczycy.

Po krótkich przemówieniach, a także złożeniu gratulacji i życzeń przez władze Gminy Łęczyca, Pan Wójt w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu wręczenia dostojnym jubilatom medali, legitymacji oraz listów gratulacyjnych. Otrzymali oni także okolicznościowe bukiety kwiatów. Po wręczeniu medali wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność wyróżnionych par małżeńskich oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat".

Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Jeszcze raz kierujemy słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia, życząc kolejnych lat w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

źródło: UG Łęczyca