wersja testowa serwisu

Złote Gody w gminie Świnice Warckie. Jubilaci zostali odznaczeni medalami nadanymi przez Prezydenta RP

Untitled
fot. Urząd Stanu Cywilnego w Świnicach Warckich
W Urzędzie Gminy Świnice Warckie zostały wręczone medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy przyznał medale 10 parom z terenu gminy.

Od kilkunastu lat Złote Gody organizowane przez Urząd Stanu Cywilnego w Świnicach Warckich przebiegały uroczyście. Niestety w poprzednim roku plany uczczenia Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego pokrzyżowała pandemia, która nie pozwala na bezpieczne spotykanie się w większym gronie. Dlatego tegoroczne wręczenie medali Złotym Parom odbyło się w skromnej, ale równie podniosłej formie – indywidualnie dla każdej z par.

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych odznaczeniem znaleźli się:
1) Państwo Helena i Lesław Bażant
2) Państwo Barbara i Kazimierz Duszyńscy
3) Państwo Jadwiga i Michał Kubiak
4) Państwo Zofia i Józef Kubiak
5) Państwo Marianna i Marian Łopacińscy
6) Państwo Wiesława i Józef Łukaszewscy
7) Państwo Genowefa i Stanisław Marańda
8) Państwo Wiktoria i Kazimierz Opas
9) Państwo Janina i Marian Pęgowscy
10) Państwo Cecylia i Lucjan Rybak

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Czcigodnym Jubilatom Zastępca Wójta Gminy Świnice Warckie - Anna Matusiak. Natomiast listy gratulacyjne, kwiaty oraz specjalne upominki przekazały: Przewodnicząca Rady Gminy - Halina Jeżak i Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Emilia Żmudzińska.

Niestety, stan zdrowia nie pozwolił wszystkim Jubilatom na przybycie, w uroczystości udział wzięło 7 par małżeńskich. W imieniu jednej pary odznaczenia odebrał syn Jarosław Rybak, a dwie pary odbiorą odznaczenia w innym terminie.

- Nietypowość Złotych Godów zapamiętamy między innymi z uwagi na pojawiające się na zdjęciach maseczki ochronne, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Jubilatów. Małżonkowie zgodnie potwierdzali, iż niejedno już widzieli, niejedno przeżyli… Pięćdziesiąt lat razem to dużo, by podzielić się doświadczeniem, z jakim udało się przetrwać pół wieku często w trudzie i poświęceniu. Złoci Jubilaci są przykładem dla młodych pokoleń na to, że miłość zwycięża wszystko - mówią przedstawiciele Urzędu Stanu Cywilnego w Świnicach Warckich.

Spotkania z Jubilatami odbyły się w niezwykle dostojnej i pełnej wzruszeń atmosferze z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na terenie naszego kraju. 

Jeszcze raz Szanownym Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnej miłości w otoczeniu najbliższych. Życzymy Państwu kolejnych wspaniałych Jubileuszy!

Zobacz zdjęcia: