wersja testowa serwisu

Zmiany w koronawirusowych obostrzeniach! Usta i nos można zakryć tylko maseczką - koniec z przyłbicami i szalikami

Zmiany w koronawirusowych obostrzeniach! Usta i nos można zakryć tylko maseczką - koniec z przyłbicami i maseczkami
fot. Ministerstwo Zdrowia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował i zmianach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy - mówił podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia. - Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%.

W związku z tym rząd podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim uczniowie z klas 1-3 wracają do nauczania zdalnego, zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea i galerie, a także baseny i korty tenisowe.

Są także obostrzenia, które dotkną wszystkich Polaków. Od 27 lutego zakazane będzie zakrywanie nosa i ust szalikami, kominami, chustami czy przyłbicami. Tolerowane będą wyłącznie maseczki.

Od 27 lutego wprowadzona zostanie również kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Dodatkowo, dotychczas obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 14 marca