wersja testowa serwisu

ZUS przekazał artykuły szkolne dla podopiecznych z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy

Zrzut-ekranu-2021-09-08-o-09.13.28

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, pracownicy I oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi, zebrali artykuły szkolne dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Przekazanie zebranych darów odbyło się w poniedziałek 6 września.

W 1993 r. przy TPD w Łęczycy otworzono placówkę opiekuńczo – wychowawczą wsparcia dziennego, o nazwie Ognisko środowiskowo – wychowawcze TPD. Otwarcie Ogniska umożliwiło nieodpłatną, codzienną opiekę nad wychowankami, w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku, a także w dyżurne soboty.

To właśnie z myślą o dzieciach korzystających z tej opieki, pracownicy ZUS przekazali Towarzystwu 5 kartonów wypełnionych: kolorowymi bibułami, klejami do papieru, nożyczkami, taśmami klejącymi, kredkami, farbami, długopisami, zeszytami, blokami rysunkowymi i technicznymi, pędzlami, plasteliną, ciastoliną i innymi artykułami szkolnymi. 

- Mamy nadzieję, że przekazane przedmioty, posłużą dzieciom do kreowania pięknych prac plastycznych i sprawią im dużo radości – mówi Michalina Figurska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w I oddziale ZUS w Łodzi.