wersja testowa serwisu

Makabryczne sceny pod Łęczycą. Podczas libacji alkoholowej skatowali człowieka?

Makabryczne sceny pod Łęczycą. Podczas libacji alkoholowej skatowali człowieka?

Do makabrycznego zdarzenia miało dojść kilka dni temu w miejscowości Błonie (gm. Łęczyca). Podczas libacji alkoholowej, jeden z jej uczestników miał być dotkliwie pobity przez swoich kompanów. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Łęczycy.

Policjanci i Prokurator pojawili się kilka dni temu w miejscowości Błonie (gm. Łęczyca). Jak udało nam się dowiedzieć, w nocy z 16 na 17 sierpnia miało tam dojść do skatowania mężczyzny. Drastyczne sceny miały rozegrać się podczas zakrapianej alkoholem, imprezy.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z łęczycką policją, która jednak nie komentuje sprawy.

- W uzgodnieniu z Prokuratorem Rejonowym w Łęczycy z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na chwilę obecną nie możemy udzielać informacji w tej sprawie - poinformowała nas sierż. szt. Katarzyna Pietrzak z KPP w Łęczycy.

Także Prokuratura nie jest wylewna w słowa. Udało nam się jedynie potwierdzić, że w miejscowości Błonie były wykonywane czynności śledczych.

- Potwierdzam, że prowadzimy postępowanie. Podejmowane są czynności dowodowe, zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Śledztwo jest na wstępnym etapie, więc szczegółowych informacji podawać nie mogę - powiedział ELE24 Prokurator Rejonowy w Łęczycy, Andrzej Pankiewicz.

Śledczy nie wypowiadają się o okolicznościach zdarzenia. Udało nam się jedynie dowiedzieć, że poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Zgierzu. W miejscowości, w której doszło do zdarzenia krążą informacje, że poszkodowany niestety zmarł, jednak Prokurator Andrzej Pankiewicz nie potwierdza tego i zapewnia, że jest w stałym kontakcie z rodziną poszkodowanego oraz lekarzami.

Z naszych informacji wynika, że udział w pobiciu brało udział przynajmniej kilka osób, w tym znany lokalnej społeczności oraz policji 38-letni mężczyzna.

Prokurator Rejonowy w Łęczycy przekazał nam także, że czyn wstępnie zakwalifikowano z artykułu 156 § 1 pkt 2 Kodeksu Karnego, który mówi: Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do sprawy powrócimy.